In data de 14.07.2018 va avea loc Adunarea Generala Ordinara a FRGO.

In continuarea primei sedinte va avea loc Adunarea Generala Extraordinara a FRGO, cu ordinea de zi „revocarea presedintelui FRGO”.

Fiind membru afiliat FRGO, cu drept de vot, clubul nostru va participa la ambele sedinte prin trimiterea unui delegat.

 

Adunarea Generala Ordinara

Pozitia clubului nostru (exprimata prin vot in AGO) in ceea ce priveste ordinea de zi va fi in conformitate cu documentatia prezentata referitor la fiecare articol in parte, cu respectarea dispozitiilor legale si statutare.

 

Adunarea Generala Extraordinara

Clubul nostru este unul dintre semnatarii sesizarii catre MTS, nr. 4147/16.04.2018 (anexata convocatorului AGEx), referitor la incalcarea de catre presedintele FRGO (Adrian Sorin Sora) a urmatoarelor dispozitii: HG 884/2001, Statutul FRGO si Regulamentul de Functionare a FRGO .

Prin urmare, in ceea ce priveste sedinta AGEx pentru revocarea presedintelui FRGO (Adrian Sorin Sora), pozitia clubului nostru este foarte clara, urmand sa votam „pentru revocare”.